KONTAKTY

Stanislav Gellen - STAGEL
Pod Brezinou 767/8
038 52 Sučany
tel: +421 904 952 199
napíšte nám

ANKETA


» Rozdelenie DVR

Typy záznamových zariadení

PC s  digitalizačnou kartou

Toto zariadenie je vlastne bežný stolový PC, do ktorého sa vkladá digitalizačná karta (A/D prevodník). Digitalizačnou kartou sa digitalizuje analógový obraz z  kamier. Do PC sa  nainštaluje potrebný softvér na ovládanie a  správu záznamu. Je možné použiž viacero digitalizačných kariet podľa počtu kamier a  na PC môže bežať viacero programov súčasne (WINDOWS).

Digitálny videorekordér (DVR)

 

Je to jednoúčelové zariadenie (jednoúčelový PC) vyrobený výrobcom pre jeden účel: na nahrávanie a digitalizáciu obrazu z analógových kamier.   Má nainštalovaný potrebný softvér na ovládanie a  správu záznamu.

 

 

Sieťový videorekordér (NVR)


Je to takisto jednoúčelové zariadenie ako zariadenie DVR na nahrávanie obrazu z  IP kamier.Má nainštalovaný potrebný softvér na ovládanie a  správu záznamu. Môže byť inštalovaný na hociktorom mieste siete LAN.

 

Porovnanie DVR a NVR

Základný rozdiel spočíva v stavbe systému. Pri   analógovom riešení systému CCTV (analógové kamery a zariadenie DVR) je potrebné od každej kamery priviesť signál káblom k zariadeniu DVR. Pri IP riešení systému  sú všetky kamery pripojené k NVR zariadeniu prostredníctvom Ethernetovej kabeláže (využitie už vytvorenej siete). Vzdialenosť medzi kamerami a NVR nie je podstatná - jedinou požiadavkou je primeraná šírka pásma siete (alebo priepustnosť siete, ktorá vyjadruje, aké množstvo dát je sieť schopná preniesť za sekundu). Dôležitým rozdielom medzi štandardným DVR a štandardným NVR je maximálne rozlíšenie nahrávaných obrazov. NVR je schopné nahrávať megapixelové video snímky - jedná sa o nenahraditeľnú funkciu moderného video monitorovacieho systému. DVR - základné systémy môžu nahrávať video maximálneho rozlíšenia 720 x 576 pixelov (PAL), t.j. podstatné nižšie rozlíšenie.


Hybridné DVS

Hybridné DVS  zariadenie je kombináciou zariadenia DVR a NVR, čo znamená,  má v sebe integrovanú  digitalizačnú dosku na digitalizáciu obrazu z analógových kamier a  súčastne je  k zariadeniu   možné pripojiť aj IP  kamery. Význam využitia tohto spôsobu je hlavne ekonomický  kombináciou viacerých dôvodov:

- analógové kamery sú lacnejšie ako IP  kamery (nemajú integrovanú sieťovú  kartu)

- je potrebné  aj použitie jednej alebo viacerých megapixelových kamier kôli rozlíšeniu obrazu

- miesto  inštalácie kamerového systému už má vybudovanú LAN alebo WAN sieť (pri analógových kamerách je potrebné  zakaždým viesť kábel ku zariadeniu DVR, pri IP kamerách iba po najbližší bod siete - menšie náklady na kabeláž)

- kamerový systém je potrebné rozšíriť, doteraz boli inštalované analógové kamery, ktoré je ešte škoda 'vyhodiť' Softvér k zariadeniu je rovnaký ako pri zariadeniach DVR alebo NVR.

NTdjMGM2